Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Czas radości i podziękowań za ciężką pracę rolników - Dożynki Gminne 2023
11 2023

Czas radości i podziękowań za ciężką pracę rolników - Dożynki Gminne 2023

 
 
W minioną sobotę 9 września na stadionie miejskim w Rzepinie odbyły się Dożynki Gminne.
Obchody rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą, po której przeprowadzony został tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Tegorocznymi starostami dożynek byli pani Katarzyna Walczak i pan Andrzej Zator, którzy od lat związani są z rolnictwem i pracą w gospodarstwie rolnym.
 
Podczas ceremoniału dożynkowego Burmistrz Rzepina oficjalnie powitał wszystkich zgromadzonych gości, podziękował wszystkim rolnikom za ich trudną i ciężką pracę, a następnie wraz z sołtysami dopełnił tradycyjnego, pełnego symboliki obrzędu dzielenia się chlebem z uczestnikami święta.
 
Przeprowadzono także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Największą liczbę punktów zdobyło sołectwo Drzeńsko – zajmując I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Starków, a na miejscu III uplasowało się sołectwo Kowalów.
Po części oficjalnej zgromadzeni goście wybrali się w odwiedziny do przybyłych sołectw, po czym rozpoczęła się iście dożynkowa zabawa!
 
Na scenie wystąpili: Kapela Koźlarska „Kotkowiacy”, pani Elżbieta Traczewska, Kapela "Kaziuki", Zespół "Alter Ego", a dla chętnych został zorganizowany pokaz Zumby. O godz. 20.00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - Zespół "Daj to głośniej", a na zakończenie dla wszystkich, którzy chcieli jeszcze potańczyć zagrał zespół „Mr. Music”.
 
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook