Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika 2 razy na podium Dunlop Bavarian Junior Summer Championships 2022 International Tennis Federation Juniors!
28 2022

Dominika 2 razy na podium Dunlop Bavarian Junior Summer Championships 2022 International Tennis Federation Juniors!

 
 
Dominika Podhajecka świetnie się spisała w ITF J4 w miejscowości Fürth (Niemcy). Rozkręcająca się po kontuzji lubuszanka zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej i 2 miejsce w grze podwójnej.
W pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego na popularnej mączce zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:3, 6:3 Nikolinę Blagojevic z Niemiec.W drugiej rundzie szesnastolatka zwyciężyła 6:4, 6:2 z rozstawioną z nr 5 Francuzką Lea Bathellier. W ćwierćfinale Dominika rozstrzygnęła na swoją korzyść (6:3, 6:3) mecz z Czeszką Adelą Latalovą.
W półfinale  Domi po trzysetowym meczu musiała uznać wyższość (7:5, 2:6, 3:6) turniejowej siódemki Lea Aschenberger z Niemiec, która wcześniej wyeliminowała nr 2 zawodów.
 
W grze podwójnej lubuszance partnerowała koleżanka z ATT Kozerki Barbara Straszewska. Dominika i Basia w pierwszej rundzie pokonały 7:5, 6:2 Niemki Antonię Ende i Rebekę Svabikovą. W ćwierćfinale nasze tenisistki wyeliminowały (6:0, 7:6 - 7:3 w tie breaku) parę rozstawioną z nr 2 Mariia Masiianskaia i Nastasija Nesterovic (Niemcy). W półfinale Dominika i Basia pokonały 6:3, 6:2 Niemki Franziskę Kremerskothen i Clarę Schoen. W finale po trzysetowym meczu i dramatycznym super tie breaku nasze szesnastolatki były bliskie tytułu ale musiały ostatecznie uznać wyższość 7:6 (7:4), 2:6 i 8:10 pary Sara Borkop (Dania) i Charlotte Keitel (Niemcy).
 
Wcześniej Dominika wzięła udział w turnieju ITF J4 Veska (Czechy) gdzie w singlu odpadła w 2 rundzie po trzysetowym boju (7:5, 5:7, 2:6) z Czeszką Amy Sucha.
W deblu lubuszanka również w parze z Barbarą Straszewską pierwszą rundę miały wolną. W drugiej pokonały 5:7, 6:4, 10:8 parę z Czech Eliska Forejtkova i Julie Pastikova. W ćwierćfinale nasze reprezentantki musiały uznać wyższość (2:6, 3:6) starszych Czeszek - Klara Kajabova - Adela Latalova.
 
Opiekunem Dominiki i teamu Kozerki w Czechach i Niemczech był trener Marcin Juściński.