Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Festyn "Postaw na rodzinę"
05 2022

Festyn "Postaw na rodzinę"

 
 
 
Słoneczna pogoda i świetna zabawa - tak można podsumować wspaniałą atmosferę rodzinnego festynu, który odbył się 3 maja br. na placu przy Urzędzie Miejskim w Rzepinie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
 
Ideą zorganizowanego już po raz jedenasty festynu był udział Gminy Rzepin w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. "Postaw na rodzinę’’, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę silnych więzi i wartości rodzinnych w profilaktyce uzależnień. Treści, które były przekazywane w ramach tego przedsięwzięcia miały przede wszystkim informować o ważnej roli jaką powinna spełniać rodzina, aby uchronić dzieci i młodzież przed sięganiem po alkohol, narkotyki czy dopalacze. Dlatego festyn podkreślał znaczenie wspólnej zabawy rodzinnej i wspólnego przeżywania pozytywnych emocji, wzajemnego wspierania się np. podczas konkursów, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.  Podczas imprezy rozdawane były ulotki, broszury oraz gadżety propagujące hasła i informacje profilaktyczne dotyczące przedmiotowej kampanii, a także uzależnień.
 
Impreza miała również na celu promocję zdrowego stylu życia, bez alkoholu i innych używek. Organizator wprowadził zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu na terenie odbywającego się festynu, a członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy swoim stoisku wielokrotnie przypominali uczestnikom o szkodliwości alkoholu, będącym częstokroć destruktywnym determinantem, nie tylko sprawnego funkcjonowania osoby, ale i całej rodziny.
 
Do wspólnej zabawy zabrali nas bohaterowie z bajek. Czas uprzyjemniały konkurencje sportowe, zabawy ruchowe i taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, małe i duże bańki mydlane, modelowanie postaci i zwierząt z balonów, warsztaty plastyczne, kreatywno – twórcze, gry wieloformatowe, fotobudka oraz zjeżdżalnie dmuchane. Wszystkie atrakcje były dostępne nieodpłatnie.   
      
Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc podczas realizacji imprezy serdecznie dziękujemy.
 
Do zobaczenia w przyszłym roku. Nie rezygnuj ze wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Nic nie jest ważniejsze od bycia razem!
   
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook