Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacja o pracy Stowarzyszenia

10.09.2020

Stowarzyszenie SŁONECZKO cały czas ”Tworzy”

Warsztaty garncarskie to kontynuacja realizacji projektu pn. “TworzyMY w Rzepinie”  dofinansowanego przez Gminę Rzepin w ramach zadania publicznego „Prowadzenie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Gminy Rzepin w 2020 r.".
Podczas zajęć uczestnicy warsztatów na kole garncarskim własnoręcznie wykonali miseczki i wazoniki z gliny. Po wypaleniu w piecu każdy z uczestników  zajął się szkliwieniem swojego dzieła, następnie  pięknie oszklone miseczki z powrotem wróciły do  pieca. A oto efekt końcowy. Wszystkie są naprawdę piękne! Członkowie Stowarzyszenia „Słoneczko” dziękują Pani Ani za wspólnie spędzony czas.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

12.09.2018

Informacja o projekcie ”Zdrowie chlebem i wodą pisane”

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie  zakończyło projekt  pn. ”Zdrowie chlebem i wodą pisane”. Zmęczeni i szczęśliwi dotarliśmy do Rzepina. A jak było? Myślę, że zdrowo i wesoło. Atrakcji było dużo m.in. kolejka gondolowa, spacer w chmurach, tańce.  Byliśmy w Czarcim Młynie i na Łące Izerskiej. Pogoda i humory nie opuszczały uczestników wyjazdu do samego końca. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zamek w Kliczkowie. Grupa było bardzo liczna (70 osób), ale bardzo zdyscyplinowana.
Projekt dofinansowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach  ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sportu, kultury, turystyki  i rekreacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

04.05.2018

Żywe obrazy

 
17 kwietnia Członkowie Stowarzyszenia Słoneczko odwiedziło Zieloną Górę. To pierwszy etap realizacji projektu "ŻYWE OBRAZY ". Zmęczeni ale naładowani wiedzą dotyczącą szeroko pojętej sztuki uczestnicy projektu zwiedzili Bibliotekę im. C.K.Norwida , która na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Mogliśmy zapoznać się z usługami , które oferuje biblioteka oraz zwiedzić muzeum znajdujące się w bibliotece. Był też wykład na temat dzieł słynnych malarzy i omówienie dzieł sztuki , które będą inspiracją do dalszej naszej pracy.Następnie spacerkiem udaliśmy się do galerii sztuki BWA. To z kolei inny rodzaj sztuki -malarstwo nowoczesne i niespodzianka. Każdy z uczestników mógł samodzielnie zaprojektować a potem własnoręcznie wykonać przypinkę.
Projekt dofinansowany przez Powiat Słubicki na realizację zadania publicznego "Wspieranie ochrony i promocji zdrowia tj. :"Organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego"

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Wtyczka Facebook