• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Burmistrz Rzepina zaprasza do Urzędu w celu potwierdzenia profilu zaufanego ePUAP!
14 2018

Burmistrz Rzepina zaprasza do Urzędu w celu potwierdzenia profilu zaufanego ePUAP!

 
Za zgodą Ministra Administracji i Cyfryzacji od dnia 18 stycznia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Rzepinie został otwarty punkt potwierdzania profili zaufanych. Burmistrz Rzepina podjął decyzję o utworzeniu punktu potwierdzającego profil zaufany, aby ułatwić mieszkańcom gminy Rzepin kontakty z podmiotami publicznymi drogą elektroniczną.
Koszty uruchomienia punktu potwierdzającego profil zaufany ePUAP zostały sfinansowane w ramach projektu „Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie oraz Gminy Górzyca", współfinansowanego ze środków RPO Lubuskie 2020.
Do chwili obecnej z punktu potwierdzającego profil zaufany w Urzędzie Miejskim w Rzepinie skorzystało 9 osób. Punkt znajduje się na piętrze Urzędu Miejskiego, pokój nr 14 (sekretariat) i jest otwarty w godzinach pracy Urzędu.
 
Burmistrz Rzepina – Sławomir Dudzis zaprasza i zachęca do zakładania i potwierdzania profilu zaufanego oraz do aktywnego korzystania z usług e-administracji: „Profil zaufany ePUAP działa jak odręczny podpis. Można dzięki niemu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do naszego Urzędu. Dzięki prostej procedurze założenia konta na platformie ePUAP będą mieli Państwo możliwość załatwiania części spraw urzędowych bez wychodzenia z domu - przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu. Do założenia profilu potrzebny jest tylko dowód osobisty. Należy dodać, że dotychczas tylko ZUS i US udostępniało swoje usługi na ePUAP”.
 
Profil zaufany jest to bezpłatna metoda uwierzytelniania obywateli w kontakcie z administracją publiczną za pośrednictwem portalu ePUAP. Przez ePUAP możesz korzystać z usług - elektronicznie, szybko, wygodnie i bezpiecznie:
 • załatwić wiele spraw w różnych urzędach,
 • sprawdzać na bieżąco statusy spraw i wniosków,
 • odbierać i wysyłać urzędową korespondencję.
Każda wysyłka i odbiór pisma przez ePUAP ma urzędowe poświadczenie odbioru (UPO), które jest tak samo ważne jak awizo.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją