Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: PROGRAM "WSPIERAJ SENIORA".
12 Listopad 2020

PROGRAM "WSPIERAJ SENIORA".

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, które są szczególnie narażone w czasie pandemii koronawirusa, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało program pomocowy ,,Wspieraj Seniora”. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70. roku życia uzyskają niezbędną pomoc, bez konieczności wychodzenia z domu.
 
Wystarczy kontakt z infolinią pod nr telefonu: 22 505 11 11 (infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 08:00 do 21:00).
Dzwoniąc pod ten numer Seniorzy otrzymają pomoc m.in. w zrobieniu zakupów artykułów podstawowej potrzeby (jak produkty spożywcze czy higieniczne). Udzielona zostanie również pomoc np. w załatwieniu spraw urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga upoważnień lub udostępnienia danych wrażliwych), czy w wyprowadzaniu psa. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony dystansem sanitarnym.
Zachęcamy Seniorów do pozostania w tym trudnym czasie w domu i skorzystania z infolinii, która przekieruje zgłoszenie do najbliższego ośrodka pomocy społecznej w okolicy. Ośrodek pomocy społecznej będzie z każdym Seniorem w kontakcie i ustali, kto  i w jakiej formie będzie mógł udzielić wsparcia i pomocy.
Więcej informacji na stronie: https://wspierajseniora.pl/
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook