Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Świetny występ Rzepinianki na Tennis Europe w Holandii
19 2020

Świetny występ Rzepinianki na Tennis Europe w Holandii

Bezpośrednio po udanych zawodach na Litwie Dominika Podhajecka z powodzeniem wzięła udział w kolejnym turnieju Tennis Europe - INTIME Tennis Direct Junior Open w miejscowości Zoetermeer w Holandii. Rzepinianka tym razem wystąpiła w zdecydowanie najliczniejszej kategorii do lat 14-u. To największe zawody w jakich grała dotychczas Dominika, na największym obiekcie tenisowym.
Ze względu na ranking U14 trzynastolatka nie musiała przebijać się przez trzystopniowe eliminacje. Dominika rywalizowała z Nanou THYS z Belgii. Rywalka, która na kortach INTIME TENNIS ACADEMY rozegrała już 3 spotkania lepiej weszła w mecz, wychodząc na prowadzenie 4:1. Na szczęście Dominika opanowała tremę i nerwy i od tego momentu kompletnie przejęła inicjatywę grając co raz lepiej i skuteczniej, nie oddając już rywalce ani jednego gema (6:4, 6:0).
W drugiej rundzie Dominika pokonała po trzysetowym meczu (4:6, 6:3, 6:2) Chili Alberthe Emelie JENSEN z Danii.
W rundzie trzeciej Lubuszanka po raz drugi w swojej karierze pokonała (7:5, 5:7, 6:2) faworyzowaną Dianę Marię ILIE reprezentantkę Rumunii rozstawioną w zawodach z nr 3.
Dominika uległa dopiero w ćwierćfinale Włoszce Annathea SARA po pechowym meczu i  kontrowersyjnym tie breaku trzeciego seta (6:4, 4:6, 6:7). Półfinał, a nawet finał (przeciwniczka bez problemu pokonała kolejną rywalkę) był niezwykle blisko. Dominika wygrała pierwszego seta i prowadziła w drugim. Niestety był to mecz największej ilości podwójnych błędów serwisowych Dominiki, które to właśnie zadecydowały, że zawodniczka GKT Smecz Górzyca nie mogła powalczyć o zwycięstwo w Tennis Europe.
W grze podwójnej Dominika w parze z Holenderką Loes EBELING KONING odpadły niestety w pierwszej rundzie, mierząc się z Ukrainkami Adrianą TKACHENKO i Stefaniyą PUSHKAR.
Przypomnijmy, że bezpośrednio przed zawodami w Holandii, Dominika świetnie spisała się na Tennis Europe Toyota Cup 2020  na Litwie. Tam trzynastolatka wzięła udział w turnieju Tennis Europe do lat 16-u, do tego kategorii II-ej. Dominika z powodzeniem przeszła nie tylko trzystopniowe eliminacje, ale również jako najmłodsza uczestniczka zawodów awansowała do najlepszej 16-ki turnieju głównego singla. W grze podwójnej w parze Julią Wartecką osiągnęły ćwierćfinał.
Rzepiniance gratulujemy świetnych występów, wysokiego poziomu i życzymy dalszych sukcesów!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook