Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacja o pracy Stowarzyszenia

12.09.2018

Informacja o projekcie ”Zdrowie chlebem i wodą pisane”

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie  zakończyło projekt  pn. ”Zdrowie chlebem i wodą pisane”. Zmęczeni i szczęśliwi dotarliśmy do Rzepina. A jak było? Myślę, że zdrowo i wesoło. Atrakcji było dużo m.in. kolejka gondolowa, spacer w chmurach, tańce.  Byliśmy w Czarcim Młynie i na Łące Izerskiej. Pogoda i humory nie opuszczały uczestników wyjazdu do samego końca. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zamek w Kliczkowie. Grupa było bardzo liczna (70 osób), ale bardzo zdyscyplinowana.
Projekt dofinansowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach  ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sportu, kultury, turystyki  i rekreacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

04.05.2018

Żywe obrazy

 
17 kwietnia Członkowie Stowarzyszenia Słoneczko odwiedziło Zieloną Górę. To pierwszy etap realizacji projektu "ŻYWE OBRAZY ". Zmęczeni ale naładowani wiedzą dotyczącą szeroko pojętej sztuki uczestnicy projektu zwiedzili Bibliotekę im. C.K.Norwida , która na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Mogliśmy zapoznać się z usługami , które oferuje biblioteka oraz zwiedzić muzeum znajdujące się w bibliotece. Był też wykład na temat dzieł słynnych malarzy i omówienie dzieł sztuki , które będą inspiracją do dalszej naszej pracy.Następnie spacerkiem udaliśmy się do galerii sztuki BWA. To z kolei inny rodzaj sztuki -malarstwo nowoczesne i niespodzianka. Każdy z uczestników mógł samodzielnie zaprojektować a potem własnoręcznie wykonać przypinkę.
Projekt dofinansowany przez Powiat Słubicki na realizację zadania publicznego "Wspieranie ochrony i promocji zdrowia tj. :"Organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego"

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

04.05.2018

ZUMBA

 
21 kwietnia odbył się Maraton Charytatywny ZUMBY dla SŁONECZKA. Byliście wspaniali. Z całego serca dziękujemy Instruktorom, którzy przyjechali do Rzepina - Pani Sylwii, Izabeli, Agnieszce, Urszuli, Lidii oraz Panom Romanowi i Michałowi. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Lidii Królickiej, bez której nie byłoby tego maratonu i oczywiście Wam wszystkim ZUMBOWICZOM. Macie nasze serducha. Pozdrawiamy i dziękujemy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

04.05.2018

Walne Zgromadzenie

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia SŁONECZKO - 05.04.2018 r.
Kolejny rok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych za nami. 5-go kwietnia odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Słoneczko. Frekwencja dopisała.
Wszyscy wysłuchali sprawozdania merytorycznego i finansowego. Prezes przedstawiła plan pracy na 2018 rok. Zarząd Stowarzyszenia otrzymał absolutorium za 2017 r. Odwiedził nas również Burmistrz Rzepina Pan Sławomir Dudzis, który przekazał na ręce Prezesa biuletyn NEWS RZEPIŃSKI, w którym znalazła się również informacja poświęcona działalności Naszego Stowarzyszenia.
Dziękujemy wszystkim za okazane zaufanie, mamy nadzieję że Was nie zawiedziemy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

22.01.2018

Informacja o pracy Stowarzyszenia "Słoneczko"

 
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie zawiązało się w  dniu 10 stycznia 2013 r. , a zarejestrowane zostało w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze i wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w  dniu 15.02.2013 r. 
Od 8 listopada 2016r. Stowarzyszenie „SŁONECZKO” uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazać nam 1% swojego   podatku KRS 0000450623.
 
Stowarzyszenie „SŁONECZKO” na dzień dzisiejszy liczy 80 członków. Pomysłodawcą i pierwszym Prezesem stowarzyszenia był Pan Kazimierz Depczyński, od kwietnia 2016r. Prezesem  Stowarzyszenia jest Pani Elżbieta Pych.
Celem Stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów osób niepełnosprawnych i ich rodzin (opiekunów) bez względu na rodzaj niepełnosprawności.
Członkami stowarzyszenia są nie tylko osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie (rodzina), ale również osoby sprawne fizycznie.
Stowarzyszenie o chwili powstania sprawowało patronat nad organizowanym od lat balem dla osób niepełnosprawnych, który dzięki pomocy Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej mógł być organizowany corocznie w miesiącu styczniu. Organizujemy także spotkania i wyjazdy integracyjne.
Spotykamy się i organizujemy wspólnie z innymi stowarzyszeniami imprezy kulturalne związane min. z obchodami „Dnia Matki”, „Dniami Rzepina” czy „Koncertami Młodych Instrumentalistów”.
Dzięki dofinansowaniu, jakie stowarzyszenie „SŁONECZKO” otrzymuje od Gminy Rzepin, Starostwa Powiatowego, Radnych i sponsorów mogliśmy w okresie od powstania naszego stowarzyszenia do dnia dzisiejszego zorganizować:
Festyn Integracyjny pn. "Tacy sami".
„Turniej Warcabowy” połączony z otwarciem nowego placu zabaw przy ulicy Moniuszki w Rzepinie.
Członkowie Stowarzyszenia uczestniczą również w organizowanych corocznie Transgranicznych piknikach wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Uczestniczyliśmy w II i III transgranicznym pikniku wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych, który został zorganizowany w Górzycy i Ośnie Lubuskim. Pikniki służą integracji przedstawicieli III sektora, którzy działają na pograniczu polsko-niemieckim. W piknikach udział wzięło ponad 20 organizacji pozarządowych z terenu przygranicznego. Na piknikach podpisano i wręczono umowy na dofinansowanie zadań w ramach programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii i Fundację na rzecz Collegium Polonicom. Stowarzyszenie Słoneczko też skorzystało z takiego dofinansowania.
Stowarzyszenie zorganizowało cykl spotkań z psychologiem-terapeutą, masażystą-rehabilitantem pn. „Akcja-Integracja”, które mogły się odbyć dzięki pomocy dyrekcji Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie.
Od początku powstania stowarzyszenia corocznie w m-cu grudniu organizujemy w ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych „Rzepiński Dzień Osób Niepełnosprawnych”. 1 grudnia 2017 r. odbył się już piaty pod hasłem „Muzyka nam w duszy gra”. Na obchodny tego święta zapraszamy stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych nie tylko z powiatu słubickiego, ale również sulęcińskiego.
W tym dniu przyjeżdżają do nas ze swoimi występami  uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych, ośrodków  i  domów dziennego pobytu. W tym dniu również dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom.
Organizujemy corocznie Wigilie dla  członków stowarzyszenia i ich najbliższych.
Od zawiązania stowarzyszenia organizujemy wyjazdy integracyjne:
Wyjazd  integracyjny  powiązany z ogniskiem i wypoczynkiem do Międzyzdrojów w dniach 04-05.10.2014, do  Karpacza od 2 do 4 października 2015 r. pn. „I ty możesz być bardziej aktywny – wędrówki po górach Izerskich” .
W 2016 r. w m-cu wrześniu odwiedziliśmy Łódź. Projekt pn. „Stacja kultura i słoneczna aquaintegracja”.
Mieliśmy okazję zwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocnień w Kaławie oraz odwiedzić Pana Jana w Nietoperku , który własnoręcznie zbudował miniaturową kolejkę wąskotorową , którą udostępnił dla naszych podopiecznych.
7 marca 2016r. członkowie Naszego Stowarzyszenia wspólnie z uczestnikami Powiatowego Ośrodka „Wsparcie” w Rzepinie dzięki uprzejmości Pana Nadleśniczego mogli sprawdzić swoje umiejętności przy sadzeniu lasu. Posadziliśmy około tysiąca sadzonek.
 
Swoim działaniem członkowie Stowarzyszenia chcą wzmocnić świadomość poczucia swojej wartości wśród osób niepełnosprawnych i zachęcić ich do korzystania z dóbr kultury współczesnej, dając im pewność siebie i obycie w codziennych nierzadko skomplikowanych dla nich sprawach.
Rok 2017 rozpoczęliśmy od wyjazdu na termy do Tarnowa Podgórnego. A od marca zaczęliśmy realizację projektu dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Słubicach pn. „Każdy z nas jest piękny”. Był to cykl trzech warsztatów, które prowadziła Pani Iwonka Parszywka-Marczuk.  Były to warsztaty z robienia kartek świątecznych (wielkanocnych), warsztaty malarskie (na które zaprosiliśmy Pana Mariusza Mączkę niepełnosprawnego artystę malującego ustami), warsztaty z filcowania, które usprawniają dłonie i są bardzo dobrym ćwiczeniem dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją kończyn górnych.  Partnerem w warsztatach był Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Rzepina. Uczestnikami  byli również członkowie naszego stowarzyszenia i wolontariusze.
W kwietniu 2017 r. wzięliśmy udział w XXIV Paradzie Parowozów w Wolsztynie. Pogoda co prawda nie dopisała, ale w drodze powrotnej  zatrzymaliśmy się w Dąbrówce Wielkopolskiej, gdzie Panie z Koła Gospodyń wiejskich poczęstowały nas gorąca regionalną zupą „Nie becz” i blinami oraz opowiedziały historię związaną z tym posiłkiem.
W czerwcu zorganizowany został tygodniowy wyjazd nad morze – turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy do Międzyzdrojów. Wzięło w nim udział 28 osób.
W lipcu,  jak co roku na organizowanych przez Gminę Rzepin Dniach Puszczy Rzepińskiej, pokazaliśmy społeczeństwu Rzepina nasze prace wykonane na warsztatach. Wśród naszych członków mamy artystę pisarza  - Janka Rzeszutka, któremu urządziliśmy kącik spotkanie z autorem (Janek jest osobą niepełnosprawna od urodzenia i pisze piękne wiersze).
Organizujemy również spotkania wyjazdowe połączone z poznaniem historii naszego rejonu. W sierpniu wybraliśmy się do malowniczego kościółka w naszej Gminie – Lubiechni Małej, gdzie historię poznania kościółka przekazał nam Pan Damian Utracki - z zamiłowania i wykształcenia historyk, działacz społeczny i Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzepinie.
Końcówka września to trzydniowy wyjazd nad morze  realizując projekt „Jesienne jodowanie” dofinansowany przez Gminę Rzepin . Mogliśmy pooddychać morskim powietrzem, pobawić się przy muzyce na żywo oraz odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Byliśmy też na 15 południku w Trzęsaczu, gdzie każdy otrzymał Certyfikat.
Końcówka października to wyjazd do Rokitna i Paradyża a listopad to przygotowany wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Rzepinie wernisaż – wystawę prac Pana Mariusza Maczki – niepełnosprawnego artysty malarza malującego ustami. Podczas wernisażu Pan Mariusz w ciągu zaledwie 15- stu minut namalował piękny obrazek świąteczny. Pokazał zebranym namiastkę swojego warsztatu.
 
                                                                                               Prezes Stowarzyszenia
                                                                                               Elżbieta Pych
Wtyczka Facebook